Yorkshire Terrier – jaki ma charakter?


“Yorkie”

Yorkshire terrier to rasa psa, która należy do grupy “Toy” w American Kennel Club. Ma około siedmiu do ośmiu cali wysokości i waży od czterech do siedmiu funtów, gdy jest w pełni rozwinięty. Mają pewne siebie usposobienie, małą głowę, krótki pysk i średniej wielkości oczy. Powinny mieć dobre zęby, a ich płaszcz powinien być jedwabisty i prosty.

Yorkshire terrier jest bardzo inteligentny i lubi sprawiać przyjemność swoim właścicielom. W rezultacie bardzo łatwo jest nauczyć tę rasę złych nawyków. Podczas gdy niektóre z tych złych nawyków są słodkie i zabawne dla małych dzieci, jeśli nie szkolić Yorkie, aby zatrzymać te zachowania, może okazać się, że masz do czynienia z poważnymi problemami behawioralnymi lub snappy psa. Podczas gdy Yorkies są często lojalne wobec swoich ludzi, mogą być również nieprzewidywalne i gonić koty lub małe zwierzęta.

Yorkshire Terriery mogą być wspaniałymi psami dla rodzin. Nie są uczulone na inne zwierzęta, choć nie radzą sobie dobrze w otoczeniu małych dzieci i kotów. Są również świetne z innymi puszystymi członkami rodziny. Innym powodem, dla którego Yorkshire Terriers są idealne dla rodzin, jest ich hipoalergiczne futro. Choć zrzucają sierść, nie jest ona tak duża jak u innych ras psów. Ich futro wymaga mycia i strzyżenia co jakiś czas.

Yorkshire terrier został po raz pierwszy uznany za rasę przez AKC w 1885 roku. Był on ulubieńcem tkaczy ze względu na swoją jedwabistą sierść. Od tego czasu rasa ta stała się popularna jako pies do towarzystwa. Od momentu narodzin Yorkshire terrier został uznany zarówno przez organizacje krajowe, jak i międzynarodowe.

Jeśli chodzi o wygląd, Yorkshire terrier ma długą i gładką sierść, która często ma złoty lub opalony kolor. Mogą jednak mieć ciemniejsze płaszcze, takie jak niebieski lub stalowoszary. Ich tylne nogi są zwykle proste z tyłu, a ich karabiny powinny być umiarkowanie wygięte z boku.

Yorkshire terrier nie jest psem nieśmiałym. Może mieszkać w dużych miastach, gdzie jest szkolony do pracy lub zabawy. Nie boi się wielkiego miasta i nie będzie stronił od ruchliwej ulicy. Przy dobrym szkoleniu Yorki nie są przerażone życiem w mieście.

Yorkshire terrier powstał w XIX wieku w Wielkiej Brytanii. Wiele osób uważa, że jest potomkiem terierów szkockich, które zostały sprowadzone do Yorkshire przez ludzi szukających pracy. Zostały one wyhodowane do polowania na małe szkodniki i prawdopodobnie były używane w kopalniach węgla i młynach tekstylnych. Wiktoriańskie panie wykorzystywały również Yorkshire terriera do sprzątania.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *