Kiedy jest Dzień Psa w 2022 roku?

Co roku ostatnia środa kwietnia obchodzona jest jako Ogólnopolski Dzień Psa. Ponadto istnieje również Światowy Dzień Spay obchodzony w ostatnią sobotę kwietnia. W maju odbywa się nawet tygodniowe wydarzenie zwane Pet Theft Awareness Week. Dowiedz się o tych specjalnych dniach i kiedy są one obchodzone.

Krajowy Dzień Psa obchodzony jest co roku w ostatnią środę kwietnia

Krajowy Dzień Psa to dzień poświęcony psom i ich ludziom. Od momentu powstania w 2004 roku, w tym dniu uratowano ponad milion psów poprzez adopcję w całych Stanach Zjednoczonych. Oprócz ratowania życia, Narodowy Dzień Psa promuje znaczenie psich przyjaźni.

Aby uczcić ten wyjątkowy dzień, właściciele psów mogą przekazać datki na rzecz organizacji ratujących zwierzęta, które pracują z psami w potrzebie. Fundacja Narodowy Dzień Psa promuje również adopcję psa ratowniczego. Organizacja współpracuje z takimi organizacjami jak Human Society of the United States i West Coast Labrador Retriever Rescue. Dzień ten promuje również odpowiedzialne posiadanie psów i promuje życie wolne od okrucieństwa dla wszystkich psów.

Subaru, jeden z najbardziej przyjaznych psom sklepów w Wielkiej Brytanii, prowadzi kampanię na cześć Narodowego Dnia Psa, prosząc właścicieli psów o zgłoszenie swoich pupili do konkursu Subaru Pet Hall of Fame. Konkurs jest otwarty dla psów wszystkich ras i jest doskonałym sposobem na dotarcie do grupy docelowej. Konkurs oferuje zwycięzcom Bark Box i zestaw Subaru Adventure Seekers. Jednak główną nagrodą jest opłacona wycieczka do Los Angeles i miejsce VIP na CW World of Dog Awards.

Oprócz Narodowego Dnia Psa, kwiecień jest również Miesiącem Zapobiegania Chorobie z Lyme u Psów. Ponieważ kleszcze jelenia przenoszą chorobę z Lyme, ten miesiąc promuje świadomość tych szkodliwych owadów. Poprzez regularne sprawdzanie kleszczy, właściciele mogą pomóc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się choroby z Lyme u psów.

Światowy Dzień Spay jest obchodzony w ostatnią sobotę kwietnia

Światowy Dzień Spay jest corocznym wydarzeniem poświęconym kastrowaniu i sterylizacji zwierząt domowych w celu zapobiegania nadpopulacji i chorobom zwierzęcym. Wydarzenie to zostało po raz pierwszy zaobserwowane w 1994 roku przez Doris Day Animal League z zamiarem kontrolowania populacji zwierząt domowych w Stanach Zjednoczonych. Dziś wydarzenie jest obchodzone w 74 krajach i opowiada się za kastrowaniem i kastrowaniem zwierząt w celu zmniejszenia liczby bezdomnych zwierząt na ulicach i w społecznościach.

Istnieje wiele sposobów zaangażowania się w Światowy Dzień Kastracji, w tym kastrowanie swoich zwierząt i adoptowanie nowych ze schronisk. Możesz również użyć mediów społecznościowych, aby rozpowszechnić informacje o tej sprawie. W tym dniu możesz opublikować zdjęcia i filmy z wykastrowanym zwierzęciem lub poinformować o programach adopcyjnych i kastracji w Twojej społeczności.

Jeśli jesteś lekarzem weterynarii, możesz również wziąć udział w kampanii World Spay Day. Możesz promować znaczenie kastracji i kastracji zwierząt domowych poprzez organizowanie imprez środowiskowych lub koordynowanie weekendowej kliniki kastracji i kastracji. Możesz także zostać wolontariuszem w lokalnym schronisku dla zwierząt, aby zapewnić wsparcie dla sprawy. HSVMA oferuje arkusz wskazówek dla lekarzy weterynarii, którzy chcą się zaangażować.

Kastracja zwierzęcia jest również korzystna dla środowiska. Wiele stanów i hrabstw ma prawo wymagające od właścicieli sterylizacji swoich zwierząt. Zwierzęta niekastrowane płacą wyższe opłaty za odnowienie licencji, a jeśli twoje zwierzę ma problemy zdrowotne, rachunki mogą być dość drogie. Kontakt z lokalnym dyrektorem stanowym HSUS może być świetnym sposobem na rozpoczęcie rozmowy z ustawodawcami na temat kastracji lub kastracji zwierząt domowych.

Światowy Dzień Szczeniaka Ogniowego jest obchodzony w pierwszym pełnym tygodniu maja

Światowy Dzień Szczeniaka Ogniowego świętuje odwagę i poświęcenie psich strażaków. Podczas gdy pierwsze szczenięta strażackie były dalmatyńczykami, wiele psów jest dziś wykorzystywanych przez straż pożarną jako psy poszukiwawcze i ratownicze. Podczas gdy dalmatyńczyki nie zawsze były szkolone jako psy pożarnicze, były cenne w pierwszych latach w oddziałach straży pożarnej, gdzie chroniły konie i oczyszczały drogę dla wozów strażackich.

Ponieważ psy strażackie rodzą się białe, nie dostają plamek aż do czwartego tygodnia życia. Aby uczcić ten dzień, dowiedz się więcej o dalmatyńczykach i opublikuj ich zdjęcia w mediach społecznościowych. Dobrym sposobem na uczczenie psa pożarowego w Twoim życiu jest poznanie rasy i tego, jak przyczyniła się do walki z pożarami.

Pet Theft Awareness Week jest obserwowany w pierwszym pełnym tygodniu maja

W 1988 r. Fundacja Last Chance For Animals założyła krajowy dzień poświęcony kradzieży zwierząt domowych, aby podnieść świadomość problemu i edukować ludzi o tym, jak chronić swoje zwierzęta. Jest to organizacja non-profit, która tworzy filmy dokumentalne, które ujawniają nadużycia i wykorzystanie zwierząt. Praca Last Chance For Animals skupiła się na kradzieży zwierząt domowych, handlu futrami i wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach. Od tego czasu stworzyła kilka kampanii świadomościowych i materiałów edukacyjnych na temat kradzieży zwierząt domowych, które można swobodnie wykorzystywać i rozpowszechniać.

Kradzież zwierząt domowych jest poważnym problemem, który wpływa na życie rodzin, osób starszych i niepełnosprawnych. The Stolen And Missing Pets Alliance (SMPA) zorganizowała w 2017 roku w Parlamencie Dzień Świadomości Kradzieży Psów. Coroczne wydarzenie nadal rośnie, ponieważ liczba skradzionych psów nadal rośnie. W samej Wielkiej Brytanii każdego dnia dochodzi do trzech skradzionych psów i kotów.

Kradzież zwierząt domowych może przydarzyć się każdemu, nawet jeśli nie jest to od razu oczywiste. Twój ukochany zwierzak może zostać skradziony w ciągu kilku minut. Może zostać sprzedane do ośrodków badawczych, użyte jako przynęta w ringach walk psów lub “przerzucone” dla zysku. Niestety, wiele przypadków pozostaje niezgłoszonych, a każdego roku kradzione są dwa miliony zwierząt domowych. Na szczęście możesz zapobiec temu, by Twój pupil stał się ofiarą kradzieży, podejmując odpowiednie środki ostrożności.

Najczęstsze rodzaje kradzieży zwierząt domowych obejmują przerzucanie psów i młyny szczeniąt. Ludzie ci kradną psy, a następnie odsprzedają je niczego nie podejrzewającym nowym właścicielom. W niektórych przypadkach zwierzęta te są sprzedawane z powrotem do swoich właścicieli za rekompensatę pieniężną.

National Terrier Day jest obserwowany co roku

National Terrier Day jest corocznym świętem rasy, która jest popularna wśród miłośników psów. Założony w 2004 roku przez Colleen Paige, Animal Advocate i Pet & Family Lifestyle Expert, dzień został stworzony, aby świętować psy, przynieść świadomość do tysięcy psów w schroniskach i zachęcić do adopcji. Po raz pierwszy adoptowała Sheltie w wieku 10 lat i od tego czasu dzień ten zyskał na popularności. Obecnie obchodzony jest na całym świecie, a nawet został wpisany do ustawodawstwa stanu Nowy Jork.

W ramach obchodów Narodowego Dnia Teriera możesz okazać swoje wsparcie dla tej uroczej rasy, przekazując darowiznę lub pracując jako wolontariusz w lokalnym domu ratunkowym. Narodowy Dzień Psa daje również organizacjom ratowniczym szansę na uzyskanie ekspozycji i zebranie funduszy na swoją pracę. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem teriera, cockapoo czy boksera, każdy pies zasługuje na uznanie. Przekaż więc darowiznę, adoptuj psa lub po prostu spędź z nim czas w ten wyjątkowy dzień.

Oprócz Narodowego Dnia Teriera, w ciągu roku obchodzone są inne święta związane ze zwierzętami. Tydzień Dobrostanu Zwierząt rozpoczyna się w pierwszym tygodniu października, a Dzień Pielęgniarki Weterynaryjnej przypada na 14 października. Trzeci weekend września jest również Narodowym Miesiącem Zastępowania Zwierząt, a Narodowy Dzień Psiej Mamy przypada na drugą sobotę września.

Kolejnym świętem związanym z psami jest Change A Pet’s Life Day, który przypada na 24 stycznia. W tym miesiącu przypada również Seeing Eye Guide Dog Anniversary. W lutym przypada Seeing Eye Guide Dog Anniversary, natomiast marzec przynosi Adopt a Rescued Guinea Pig Month oraz Happy Mew Years For Cats Day.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *