Kiedy i jak przycinać psu pazury

Wiedza o tym, kiedy i jak przycinać pazury psa jest ważna dla zachowania komfortu zwierzęcia. Stosowanie pozytywnych wzmocnień podczas przycinania może sprawić, że proces ten będzie mniej traumatyczny. Daj psu smakołyki podczas procesu, aby pomóc stworzyć pozytywne skojarzenia z tym aktem. Użycie proszku styptycznego pomoże zatrzymać krwawienie i powstrzymać bakterie przed wejściem do naczynia krwionośnego.

Pazury w jasnych kolorach są łatwiejsze do obcinania

Psy z białymi paznokciami mogą zobaczyć różową rurkę wewnątrz paznokcia, zwaną quick, która jest punktem z zakończeniami nerwowymi. Jeśli cięcie zostanie wykonane na szybkim, może to spowodować panikę psa. Paznokcie w ciemnych kolorach nie mają tej różowej rurki i są trudne do zauważenia. Przy obcinaniu paznokci u psa, należy je obcinać małymi frakcjami, aby nie dopuścić do przecięcia płytki.

Niezbędne jest posiadanie obcinacza do paznokci, który wie jak prawidłowo obcinać pazury psa i quick. Upewnij się również, że obcinacz zawiera naturalny proszek styptyczny, aby zminimalizować dyskomfort psa. Powoli i pozwolić psu czuć się komfortowo jest najlepszym sposobem, aby rozpocząć przycinanie paznokci.

Psy o jasnych pazurach są łatwiejsze do obcinania niż te ciemne. Najpierw obcinamy ciemną część paznokcia, a następnie odwracamy i obcinamy część jaśniejszą. Należy również wziąć pod uwagę pazury rosołowe, które są ewolucyjną pozostałością po kciuku. Pazury mogą urosnąć do dość dużych rozmiarów. Długie pazury mogą być niewygodne dla psa i mogą się wrastać.

Ciemno umaszczone pazury są trudniejsze do obcięcia

Należy pamiętać, że ciemno umaszczone pazury psa są trudniejsze do obcięcia niż jasne. Podczas gdy jasne pazury można łatwo przyciąć jednym cięciem na każdym palcu, te ciemne muszą być cięte kilkoma małymi cięciami, aby zmniejszyć szansę na wbicie się w paznokieć. Przed przystąpieniem do obcinania zidentyfikuj kolor paznokcia. Dolna część pazura psa składa się z jasnej tkanki, natomiast górna część składa się zarówno z jasnej jak i ciemnej tkanki.

Proszek styptyczny pomaga zapobiegać przedostawaniu się bakterii do naczynia krwionośnego

Jeśli podczas obcinania paznokci psa przypadkowo przetniesz naczynie krwionośne, powinieneś użyć proszku styptycznego. Proszek ten zapobiega przedostawaniu się bakterii do naczynia krwionośnego i zatrzymuje krwawienie. Proszek tworzy również zator na dnie naczynia, aby zapobiec dalszemu krwawieniu. Należy skontaktować się z weterynarzem, jeśli krwawienie nie ustąpi po kilku minutach.

Zanim zaczniesz, upewnij się, że masz odpowiednie narzędzia. Ostry klips może pomóc Ci szybko wykonać pracę. Miej też pod ręką proszek styptyczny i skrobię kukurydzianą. Lepiej jest obcinać mały fragment paznokcia za jednym razem. W przypadku psów o ciemnym umaszczeniu, upewnij się, że masz jasny paznokieć. Dzięki temu będziesz mógł zobaczyć szybkę i przestać obcinać, gdy zauważysz ciemną plamę na środku.

Proszek styptyczny można nanieść na końcówkę paznokcia palcem lub pokrywką pojemnika. Proszek przykleja się do paznokcia i zapobiega przedostawaniu się bakterii do naczynia krwionośnego. Proszek styptyczny jest dostępny w wielu sklepach zoologicznych. Jest dość tani i łatwy do zastosowania.

Proszek styptyczny to poręczne narzędzie, które można wykorzystać podczas przycinania pazurów psa. Zapobiega przedostawaniu się bakterii do krwiobiegu i może być stosowany do zatrzymywania krwawienia z wypadków, które zdarzają się podczas przycinania paznokci. Jest to środek miejscowo znieczulający i przeciwkrwotoczny, który może pomóc złagodzić ból i zatrzymać drobne krwawienie w ciągu 30 sekund. Nałożenie proszku styptycznego na paznokieć psa pomaga zatrzymać drobne krwawienie i zapobiega dalszej infekcji.

Dremele mogą być głośne

Choć może Ci się wydawać, że Dremel będzie idealnym narzędziem do obcinania paznokci, należy pamiętać, że narzędzia te są bardzo głośne. Hałas może przestraszyć Twojego psa, więc musisz dać im kilka smakołyków przed rozpoczęciem. Szkolenie z obsługi Dremela pomoże Twojemu psu przyzwyczaić się do hałasu i sprawi, że Twój pupil nie przestraszy się go.

Możesz nauczyć psa ignorowania odgłosów, zapoznając go z urządzeniem Dremel za pomocą smakołyków i pochwał. Zacznij od małej ilości i używaj jednorazowo. Gdy pies przyzwyczai się do hałasu, możesz zwiększyć ilość czasu. Możesz również zacząć od stosowania niewielkiego nacisku, aby zapobiec wystraszeniu zwierzęcia.

Upewnij się, że używasz narzędzia Dremel, które ma mały bęben wypełniony papierem ściernym. Możesz również ułatwić ten proces, używając drugiej osoby do pomocy. Powinieneś zawsze utrzymywać psa w spokoju i upewnić się, że wie, że proces jest bezbolesny.

Użycie Dremela do paznokci może być doskonałym sposobem na przycięcie pazurów psa. Narzędzia te są niezwykle przydatne, ale mają kilka wad. Po pierwsze, Dremele mogą być głośne i mogą przestraszyć niektóre psy, więc możesz chcieć użyć cichszego, jeśli pracujesz z mniejszym psem.

Pazury rosochate nie są narażone na tarcie spowodowane dotykaniem powierzchni ziemi

Pazury rosochate u psów siedzą wysoko na nodze i są ściśle lub luźno połączone z kością palca. Wielu właścicieli psów martwi się o te pazury, ponieważ mogą one zostać wyrwane, gdy pies przebiega przez krzaki lub biegnie po nierównym terenie. Pazury rosołowe mogą również powodować u psa ból i dyskomfort.

Pazury rosy u psa mają długość od jednego do trzech cali. Pazury te nazywane są również “piątymi paznokciami”, ponieważ nigdy nie dotykają powierzchni ziemi. Pazury u psów są często przerośnięte i mogą wymagać usunięcia. Na szczęście można bezpiecznie usunąć pazury rogowe przy pomocy szlifierki do paznokci. Pamiętaj tylko, aby przytrzymać psa i użyć szelek bezpieczeństwa.

W przeciwieństwie do ludzkiego kciuka, pazury rosołowe psa nie mają kontaktu z podłożem, kiedy pies stoi. Co ciekawe, pazury rosołowe psów z biegiem lat stały się zaokrąglone ze względu na ciągłe używanie podczas biegu. Dzięki temu unikają tarcia, które może prowadzić do objawów artretycznych.

Psy mają pazury rosołowe zarówno na przednich, jak i tylnych łapach. Pazurki na przedniej łapie pomagają psu wspinać się i biegać, ponieważ stabilizują staw nadgarstkowy. Tylne pazury są rzadkie i występują tylko u niektórych ras.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *