Jakie zabawki wybrać dla psa rasy Shar Pei

Psy rasy Shar-Pei są inteligentne i uparte, dlatego ważne jest, aby zaopatrzyć je w zabawki, które zapewnią im rozrywkę. Łatwo się nudzą i często przestają reagować na zabawki, do których są przyzwyczajone. Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę jest zdrowie psa. Niektóre psy Shar-Pei są podatne na problemy ze stawami, dysplazję stawów biodrowych i problemy z oczami. Aby zwalczyć te problemy, możesz zapewnić suplementy, aby pomóc psu uzyskać odpowiednie składniki odżywcze.

Socjalizacja shar-pei

Socjalizacja Shar-Pei jest ważna, aby zapewnić mu dobre przystosowanie do życia w środowisku rodzinnym. Choć wiele osób zakłada, że Shar-Pei są powściągliwe i nieprzyjazne wobec obcych, nie zawsze tak jest. Te psy mogą być bardzo zabawne i przyjazne, gdy czują się komfortowo. Jeśli jednak nie są odpowiednio socjalizowane, mogą być bardzo niechętne ludziom. Dlatego ważne jest, aby socjalizować Shar-Pei w jego wczesnych latach, aby miał wspaniałe życie.

Jeśli psy Shar-Pei nie są odpowiednio socjalizowane, mogą rozwinąć postawę lękliwą lub agresywną. Mogą stać się powściągliwe i przegrzewać się bez odpowiednich ćwiczeń. Psy Shar-Pei preferują również przebywanie w obecności ludzi i mają tendencję do czerpania radości z przebywania w ich towarzystwie. W związku z tym psy Shar-Pei mają szczególną więź ze swoimi właścicielami.

Psy Shar-Pei muszą być socjalizowane od najmłodszych lat, aby nie były agresywne wobec innych zwierząt lub ludzi. Są zaciekle lojalne wobec swoich właścicieli i będą strzec swojego terytorium. Jeśli nie poznają innych psów, mogą reagować agresywnie, nawet do tego stopnia, że je pogryzą.

Psy Shar-Pei są bardzo inteligentną, czujną i ochronną rasą. Chociaż mogą być powściągliwe w stosunku do obcych, są doskonałymi towarzyszami. Chociaż mogą być agresywne w stosunku do innych psów i ludzi, są również bardzo przyjazne i oddane. Są podatne na przegrzanie z powodu ich krótkiego nosa, co sprawia, że nie są idealne jako biegacze. Mają również ciemny język, który jest uważany za normalną cechę dla tej rasy psów.

Psy rasy Shar-Pei są podatne na infekcje uszu. Ich wąskie kanały słuchowe sprawiają, że są podatne na częste infekcje uszu. Objawy zapalenia ucha mogą obejmować trzymanie jednego oka zamkniętego i odmowę skakania. Mogą również nadmiernie mrugać, co może wskazywać na ból.

Potrzeby w zakresie ćwiczeń

Chiński Shar-Pei nie potrzebuje dużej ilości ćwiczeń, ale skorzysta z 20-minutowego spaceru dziennie. Rasa ta jest bardzo inteligentna i choć może być trudna do wyszkolenia, dobrze reaguje na szkolenie klikerowe i inne metody pozytywnego wzmocnienia. Rasa ta lubi pochwały i smakołyki. Jeśli chcesz prawidłowo wyszkolić Shar Pei, bądź cierpliwy i wypróbuj kilka metod.

Shar Peis to bardzo inteligentna i silna rasa psów, która wymaga stanowczych instrukcji od swojego właściciela. Wymagania dotyczące ćwiczeń będą się różnić w zależności od rasy, stylu życia właściciela oraz bieżących kosztów posiadania psa. Skonsultuj się z lekarzem weterynarii, aby poznać szczegóły dotyczące specyficznych potrzeb Twojego pupila. Chociaż psy tej rasy potrzebują umiarkowanej ilości ćwiczeń, nadal są bardzo aktywne. Jeśli tylko będziesz wyprowadzać je na energiczne spacery co najmniej dwa razy dziennie, będą szczęśliwe i zdrowe.

Chińskie psy rasy Shar-Pei są podatne na guzy komórek tucznych, które tworzą się w fałdach skóry. Są one spowodowane brakiem hormonu tarczycy, co powoduje spowolniony metabolizm. Jeśli w porę wychwyci się te guzy, rokowania są bardzo dobre.

Chińskie psy Shar-Pei to psy inteligentne i uparte, trudno je wyszkolić. Rasa ta potrzebuje pewnego siebie właściciela, który jest pewny siebie i doświadczony w ich szkoleniu. Mimo upartej natury tej rasy, są one łatwe do wyszkolenia w domu i szczekają tylko wtedy, gdy się bawią. Są również bardzo wrażliwe na ciepło, w związku z czym powinny być trzymane w domu tylko podczas upałów. W gorętszych miesiącach należy zapewnić im klimatyzację i wentylatory, aby pomóc im zachować chłód i wygodę.

Rasa psów Shar-Pei pochodzi z Hongkongu. Następnie została sprowadzona do USA przez hodowcę z Hongkongu o nazwisku Matgo Law, którego celem było uratowanie rasy przed wyginięciem. Rasa ta od czasu wprowadzenia do USA utrzymuje się w stosunkowo umiarkowanej popularności, choć kiedyś była uważana za “psa” w Ameryce. American Kennel Club (AKC) uznał rasę w 1992 roku i przypisał ją do grupy Non-Sporting.

Przełamywanie barier domowych u szczeniąt shar-pei

Przełamywanie barier domowych u szczeniąt shar pei jest stosunkowo łatwym zadaniem. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić jest stworzenie spójnego harmonogramu. Oznacza to wyprowadzanie szczeniaka o tej samej porze każdego dnia. Powinieneś również często wyprowadzać szczeniaka na zewnątrz, aby załatwił się do nocnika. Upewnij się, że szczeniak korzysta z tych samych drzwi, aby wyjść na zewnątrz, co Ty, aby wprowadzić go do środka.

Przechodzenie szczeniaka Shar Pei przez dom wymaga nauczenia go, że niedopuszczalne jest używanie wyposażenia domu jako nocnika. Może to zająć kilka miesięcy, ale z cierpliwością proces ten zakończy się sukcesem. Należy również mieć pod ręką zapas starych gazet.

Przysposobienie do życia szczeniaka Shar Pei można przeprowadzić w każdym wieku, ale najlepiej rozpocząć ten proces jak najwcześniej. Szczeniaki są najlepiej wyszkolone, gdy mają od ośmiu do dwunastu tygodni. Używanie klatki jest doskonałym sposobem na przyzwyczajenie szczeniaka Shar Pei do życia w domu. Dzięki niej szczeniak może się załatwić bez konieczności wchodzenia na meble.

Podczas szkolenia szczeniaka Shar Pei pamiętaj, aby chwalić go, gdy zrobi coś dobrze. Szczeniaki Shar-Pei dobrze reagują na chwalenie pod brodą lub na klatce piersiowej. Podczas szkolenia szczeniaka nie rób zbyt długich sesji szkoleniowych, ale zaplanuj kilka pięciominutowych sesji w ciągu dnia. W ten sposób zapewnisz sobie pełną uwagę szczeniaka.

Szczenięta mają bardzo małe pęcherze. W związku z tym nie są w stanie utrzymać moczu dłużej niż 7 do 8 godzin. Dobrą zasadą jest wstrzymanie się z siusianiem do czasu, aż szczeniak zdąży się wydalić.

Opieka nad shar-pei

Psy rasy Shar-Pei mają opinię inteligentnych i upartych, dlatego potrzebują cierpliwości i konsekwentnego szkolenia, aby być odpowiednim zwierzęciem dla Ciebie. Psy Shar-Pei muszą być socjalizowane od najmłodszych lat i chodzić na zajęcia socjalizacji szczeniąt, aby poznawać nowe psy. Shar-Peis są bardzo opiekuńcze wobec swoich właścicieli i nigdy nie powinny być pozostawione bez nadzoru w domu z dziećmi lub innymi zwierzętami. Shar-Peis wymagają również szkolenia szczeniąt i wczesnej socjalizacji, aby zapobiec ich agresji.

Psy rasy Shar-Pei są łatwe w utrzymaniu, ale wymagają regularnych kąpieli, obcinania paznokci, szczotkowania zębów i czyszczenia uszu. Ich uszy mogą być wrażliwe i podatne na infekcje, dlatego ważne jest, aby regularnie sprawdzać, czy nie ma w nich żadnych podrażnień. Psy rasy Shar-Pei wymagają również regularnego obcinania paznokci, aby zachować ich zdrowy wygląd.

Psy rasy Shar-Pei są podatne na kilka typowych chorób, w tym infekcje bakteryjne i krwawienia. Jeśli nie masz pewności co do konkretnego stanu zdrowia, warto skonsultować się z lekarzem weterynarii. W szczególności, psy rasy Shar-Pei są podatne na entropion, który polega na tym, że rzęsy zwijają się do wewnątrz i ocierają o rogówkę. Entropion może spowodować ślepotę.

Podczas gdy Shar-Pei jest inteligentnym, niezależnie myślącym psem, jest to bardzo nieśmiała rasa, która wymaga wczesnej socjalizacji. Shar-Pei powinien mieszkać z jednym właścicielem, który ustanowi siebie jako lidera. Jeśli uda się to ustalić wcześnie, szkolenie będzie łatwe. Psy Shar-Pei mogą się szybko uczyć, ale powinieneś być przygotowany na ich upór.

Jako mały pies, psy Shar-Pei są dobre z dziećmi. Upewnij się tylko, że nadzorujesz interakcje między psem a dziećmi. Rasa ta wymaga niewielkiej przestrzeni, więc jest to świetny wybór, jeśli mieszkasz w mieszkaniu lub condo. Psy Shar-Pei mogą również mieszkać w domu o ograniczonej przestrzeni.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *