Jakie są różne psy myśliwskie?

Istnieje kilka rodzajów psów myśliwskich. Są to niemiecki Wirehaired Pointer, angielski cocker spaniel i Retrievery. Jeśli planujesz polowanie, ważne jest, aby wybrać odpowiednią rasę. Powinieneś dowiedzieć się o wymaganiach myśliwskich każdej rasy i jak może ona pomóc w polowaniu.

Retrievery

Istnieje wiele różnych typów psów myśliwskich. Niektóre z nich kojarzone są z konkretnymi rodzajami zwierzyny, takimi jak ptactwo wodne czy drobna zwierzyna, inne natomiast służą do ścigania większej zwierzyny, takiej jak jelenie czy świnie. Wszystkie te psy są bardzo inteligentne i wymagają regularnego szkolenia. Mogą być bardzo wymagające w obsłudze, ale mogą stanowić doskonałe zwierzęta domowe dla aktywnych rodzin.

Pointer niemiecki krótkowłosy jest bardzo wszechstronną rasą psów myśliwskich. Może polować na małe ssaki, ptaki i jelenie, a jego popęd do zdobywania jest wysoki. Ten typ psa myśliwskiego wymaga jednak regularnych ćwiczeń i stymulacji psychicznej, aby utrzymać wysoki poziom aktywności. Z tego powodu wskazane jest prawidłowe szkolenie German Shorthaired Pointer w zakresie posłuszeństwa.

Chesapeake Bay retriever to silny, inteligentny i oddany pies do broni. Psy te są bardzo dobre w odzyskiwaniu drobnej zwierzyny i znane są ze swojej zdolności do spłukiwania zwierzyny. Podobnie jak Lab, psy te są bardzo dobrze przystosowane do polowania w zimnej wodzie, a ich oleisty płaszcz czyni je wodoodpornymi. Psy te nie są jednak najlepszymi przyjaciółmi każdego człowieka, ponieważ zazwyczaj są ostrożne wobec obcych.

Inną rasą, która okazała się niezwykle przydatna do polowań jest Weimaraner. Ten mały, dziesięciocalowy pies jest bardzo zwinny, ale musi być odpowiednio wyszkolony, aby polować. Jego naturalnym instynktem jest wskazanie na ofiarę, ale musi być rozwinięty. Typowy pointer będzie trzymał jedną nogę w górze i zgięte kolano, aby wskazać na ofiarę.

Sighthoundy to kolejny typ psów myśliwskich. Są one szkolone do śledzenia i polowania na małą zwierzynę. Większość z tych ras nadaje się do polowań, ale niektórzy ludzie używają ich jako zwierząt domowych na zewnątrz. Wymagają dużej ilości ćwiczeń, ale nie wymagają takiego poziomu wytrzymałości jak inne psy myśliwskie.

Setery

Setery angielskie są dobrze znane ze swoich umiejętności myśliwskich. Słyną z umiejętności wskazywania i odzyskiwania i są doskonałym wyborem do polowania na ptaki. Są hodowane do polowań, ale są również wspaniałymi zwierzętami domowymi i psami wystawowymi. Setery angielskie dzielą się na dwa typy, field i conformation. Oba typy mają podobne umiejętności łowieckie, ale setery polne są lżej upierzone i mniejsze w rozmiarze.

Pit Bulls: Pit Bulle są niezwykle przyjazne i są świetnymi psami myśliwskimi. Choć mogą być nieco agresywne i mają wysoki instynkt ofiary, są bardzo lojalne i inteligentne. Pit Bull może być świetnym pomocnikiem w polowaniu, ale musi być dokładnie wyszkolony. W przeciwnym razie może zaatakować inne małe zwierzęta i Twoje rodzinne pupile.

Seter irlandzki: Seter irlandzki to bardzo energiczny i inteligentny pies myśliwski. Może być trudny w szkoleniu. Setery irlandzkie potrafią zaalarmować właścicieli kładąc się na brzuchu. Były to popularne psy myśliwskie zanim wynaleziono karabiny. Zostały wyhodowane przez irlandzkich myśliwych dla ich szybkiego, zwinnego ruchu. Potrafią pokonać duży obszar w krótkim czasie.

Pointery: Rasy pointing są wykorzystywane od dziesięcioleci w celu poprawy wyników polowań. Pointery są podatne na pracę w trudnym terenie i wykazują wysoki stopień popędu drapieżnego. Mogą być również wykorzystywane do polowań na słonki i głuszce. Pointery są zazwyczaj wysokoenergetyczne i są również dobrymi psami rodzinnymi.

Labradory: Wspaniały wszechstronny pies do polowań na ptactwo wodne, Labradory zostały wyhodowane w celu odzyskiwania zabitych zwierząt. Ich podwójna sierść i pajęcze łapy czynią je doskonałymi psami myśliwskimi. Mają również doskonałe nosy, dzięki czemu świetnie nadają się do polowań na ptactwo wodne.

German Wirehaired Pointer

German Wirehaired Pointer to niezwykle wszechstronna, średniej wielkości rasa psów myśliwskich. Pies ten został opracowany w XIX wieku w Niemczech jako wszechstronny pies do broni. Pod koniec XX wieku rasa ta była jednym z najpopularniejszych psów do broni w Niemczech.

German Wirehaired Pointer był pierwotnie psem stróżującym, ale obecnie ma przyjazne usposobienie. Rasa ta została wyhodowana do odzyskiwania i polowania, ale od dziesięcioleci jest ulubieńcem właścicieli psów. Oprócz polowania, German Wirehaired Pointers są również bardzo wyszkolone i łatwe w pielęgnacji.

German Wirehaired Pointers to psy o dużej energii. Potrzebują regularnych, energicznych ćwiczeń i dużego podwórka. Lubią codzienne spacery i udział w sportach na świeżym powietrzu. Nie nadają się do życia w domu z dużą ilością mebli, ale kochają towarzystwo swoich właścicieli i uwielbiają bawić się z innymi psami.

German Wirehaired Pointers to dobry wybór dla rodzin. Są lojalne, czułe i chętne do zadowolenia. Mimo że mogą być agresywne w stosunku do małych dzieci, są wspaniałymi towarzyszami. Ponieważ są rasą o silnym charakterze, potrzebują dużo ruchu.

Niemiecki pointer drutowaty ma gęstą, wełnistą sierść. Sierść zrzuca się lekko przez cały rok, ale należy ją szczotkować, aby zapobiec jej gromadzeniu się. Aby pies wyglądał jak najlepiej, należy regularnie przycinać mu paznokcie. Jeśli zauważysz, że ich paznokcie rosną zbyt długo, mogą wymagać przycięcia. Należy również codziennie szczotkować ich zęby, aby zapobiec powstawaniu kamienia nazębnego i nieświeżego oddechu.

German Wirehaired Pointer ma dobry instynkt łowiecki. Potrafią znaleźć zwierzynę w najbardziej ukrytych miejscach. Potrafią również wyciągać ptaki z wody lub zarośli.

Angielski cocker spaniel

Angielski cocker spaniel to rasa psów myśliwskich, która daje bardzo różnorodne szczenięta. Jest to kompaktowy, aktywny pies o dobrym temperamencie. Często wykorzystywany jest do polowań na jelenie, króliki i inną zwierzynę. Jest to również bardzo dobry pies stróżujący.

Cocker angielski jest kompaktowym, zwinnym, sportowym psem, który stoi od 15 do 17 cali przy ramieniu. Ma miękką, wyprofilowaną głowę, ciemne oczy i bujne, blisko osadzone uszy. Jego sierść jest jedwabista w dotyku. Jest to pies pracujący, więc potrzebuje regularnych ćwiczeń. Potrzebuje również dostępu do ogrodzonego podwórka do ćwiczeń.

Sierść angielskiego cocker spaniela wymaga szczotkowania i strzyżenia kilka razy w tygodniu. Strzyżenie jest szczególnie ważne w okolicach twarzy i uszu, ponieważ uszy mogą sprawiać problemy, jeśli nie są odpowiednio strzeżone. Podczas gdy ta rasa może żyć w każdym klimacie, muszą być monitorowane pod kątem wyczerpania cieplnego i hipotermii, aby zapobiec chorobom.

Angielski cocker spaniel jest również podatny na jaskrę, chorobę powiek spowodowaną przez nieprawidłowe włosy. Jeśli nie jest leczona, stan ten może prowadzić do ślepoty. Wspólne objawy to mrużenie oczu, łzawienie i zaczerwienienie białek oczu. W zaawansowanych przypadkach, wybrzuszenie oka może być również oznaką jaskry. Opcje leczenia różnią się w zależności od stopnia zaawansowania choroby i dotkniętego obszaru.

Angielski cocker spaniel ma dłuższą kufę niż cocker spaniel amerykański. Są też wyższe od swoich amerykańskich odpowiedników. Angielski cocker spaniel jest psem myśliwskim i może polować na słonki.

Jamniki

Jamniki to typ psów gończych. Mają długą, gładką lub drucianą sierść i mogą być dowolnego koloru. Często nazywane są wiener lub badger dogs. Psy te są nie tylko piękne, ale także wierne i chroniące swoich właścicieli.

Jamniki są bardzo dobre w polowaniu. Ich doskonały zmysł węchu sprawia, że świetnie radzą sobie z wywąchiwaniem borsuków i innych małych, podziemnych zwierząt. Ich długie nosy pozwalają im śledzić zwierzę przez wiele kilometrów. Są również znane z wyjątkowego poziomu wytrzymałości, co czyni je dobrym wyborem do polowań.

Chociaż jamniki nie polują na króliki, są bardzo dobre w łapaniu kurczaków. Szybkość poruszania się jamnika pozwala mu na łapanie i zabijanie kurczaków. Ponieważ są to psy myśliwskie, powinny być nadzorowane w pobliżu kurcząt. Jeśli nie wyszkoliłeś ich, aby nie bały się kurczaków, mogą próbować je zabić.

Jamniki są psami myśliwskimi, ale prowadzą też bardzo aktywny tryb życia. Ich wzorce snu różnią się w zależności od wielkości i wieku. Starsze psy potrzebują więcej snu niż młodsze, więc pamiętaj, aby dać swojemu dużo czasu na odpoczynek. Przeciętny jamnik śpi przez 14 godzin na dobę. Ich cykl snu obejmuje cykl szybkiego ruchu gałek ocznych (REM), sen nie-REM i sen REM. Czas trwania każdej fazy zależy od ilości ćwiczeń, wieku i stylu życia.

U jamników mogą również wystąpić problemy z kręgosłupem, zarówno w wyniku ostrych urazów, jak i zwyrodnień. Badania sugerują, że jeden na cztery jamniki będzie cierpiał na problemy z plecami między czwartym a siódmym rokiem życia. Niektóre z tych problemów nazywane są IVDD i jeśli nie są leczone, mogą powodować silny ból, a nawet paraliż. Opcje leczenia mogą obejmować leki, odpoczynek w klatce lub operację. Zabiegi uzupełniające mogą pomóc w zapobieganiu flare-ups w przyszłości.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *