Jak przebiega adopcja psa

Adopcja zwierząt jest procesem, który można podjąć, aby dać psa na zawsze w domu. Możesz rozpocząć proces poprzez zlokalizowanie psa w schronisku lub grupie ratowniczej. Następnym krokiem jest przygotowanie się do adopcji. Jeśli nigdy wcześniej nie miałeś psa, oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać.

Adopcja zwierząt

Proces adopcji zwierzęcia nie zawsze jest łatwy. Istnieje wiele zmiennych, które mogą sprawić lub złamać udaną adopcję. Na przykład, jakość opieki nad zwierzęciem jest kluczowa. Ponadto, należy wziąć pod uwagę wiek zwierzęcia, jego zdrowie i styl życia. Humane Society stosuje proces aplikacji, który obejmuje kwestionariusz dotyczący stylu życia i środowiska domowego wnioskodawcy. Pomaga to schronisku dopasować zwierzę do odpowiedniego domu i stylu życia. Na przykład, mieszkaniec mieszkania może nie być najlepszym wyborem dla młodego, aktywnego psa. Z kolei ktoś o bardziej spokojnym stylu życia może być lepszym wyborem dla starszego, spokojnego psa.

Podczas gdy proces adopcji zwierzęcia może nie być idealny, obejmuje on podejście zorientowane na rodzinę. W końcu do domu wchodzi nowy członek rodziny. Oznacza to, że wybór zwierzaka, który pasuje do rodziny jest kluczowy. Dobrym pomysłem jest również zaangażowanie dzieci w proces podejmowania decyzji. Dzięki temu nowy właściciel zwierzęcia będzie czuł się pewniej w swojej decyzji o adopcji.

Proces adopcji może obejmować wizytę w schronisku dla zwierząt w godzinach przyjęć lub wysłanie e-maila do wolontariusza, aby umówić się na spotkanie. Po ustaleniu terminu, potencjalny adoptujący może odwiedzić zwierzę i poznać je osobiście. Wiele schronisk dla zwierząt polega na wolontariuszach, więc należy pamiętać, że proces może być gorączkowy. Pamiętaj, aby sprawdzić godziny pracy na stronie internetowej schroniska lub znak.

Znalezienie psa w schronisku

Rozważając adopcję psa ze schroniska, ważne jest, aby wiedzieć, jakiej rasy jest pies. Ważne jest również, aby szukać psów z imieniem. Choć kuszące jest adoptowanie nieznanego psa ze schroniska, nie zawsze jest to dobry wybór.

Przed adopcją psa ze schroniska weź pod uwagę jego rasę, poziom energii i towarzyskość. Schronisko zazwyczaj zapewnia szczegółowy opis każdego psa. Pamiętaj, że opis, który widzisz nie zawsze jest dokładny, więc możesz chcieć odwiedzić schronisko kilka razy.

Pracownicy schroniska będą mogli odpowiedzieć na pytania dotyczące zdrowia i zachowania psa. Powinieneś również zapytać o wiek zwierzęcia i czy ma jakieś problemy behawioralne, takie jak agresja lub dominacja. Dowiedz się również, jak zwierzę będzie się zachowywało w otoczeniu dzieci i innych zwierząt.

Schronisko jest dobrym miejscem na znalezienie psa, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście. Istnieje wiele schronisk w całym kraju, które mają psy dostępne do adopcji. Niektóre z tych schronisk mają listy online, w tym Petfinder. Oprócz schronisk, wiele organizacji oferuje również usługi dla ludności. Na przykład Posh Pets Rescue NYC specjalizuje się w adopcji psów i kotów. Misją organizacji jest ratowanie zwierząt przed eutanazją i umieszczanie ich w kochających domach.

To, czy adoptujesz psa ze schroniska, zależy od indywidualnych okoliczności Twojej rodziny. Na przykład, jeśli masz małe dzieci, mogą być rozczarowane, jeśli nie pozwolisz im adoptować zwierzęcia. Poza tym małe dzieci są pełne energii i mogą zakłócić środowisko poznania zwierzęcia. Ponadto, podczas gdy zwierzę może wydawać się posłuszne, może mieć historię agresji wobec dzieci.

Przygotowanie do adopcji

Jeśli rozważasz adopcję psa, jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć, aby przejście było jak najbardziej płynne. Po pierwsze, musisz mieć przestrzeń w swoim domu, aby pies mógł żyć. Rozważ zakup skrzyni, która może zmieścić łóżko psa i inne potrzeby. Dzięki temu będą mogły czuć się komfortowo i bezpiecznie.

Następnie znajdź lekarza weterynarii w swojej okolicy. Powinieneś również znaleźć lokalny szpital dla zwierząt, który oferuje całodobową opiekę. Numer telefonu do placówki weterynaryjnej powinieneś wywiesić w widocznym miejscu w swoim domu. Zbierz wszystkie dokumenty dla psa. Upewnij się, że pies ma wszystkie niezbędne strzały.

Powinieneś również rozważyć wielkość i rasę psa. Zakup szczeniaka może być ekscytującym doświadczeniem, ale należy pamiętać, że mogą one być bardzo ciekawskie i chcesz je chronić przed wszelkimi zagrożeniami. Powinieneś również przygotować swój dom i podwórko przed przyniesieniem szczeniaka do domu. Upewnij się, że Twój dom jest bezpieczny dla psa i upewnij się, że podwórko jest wolne od szczelin lub niebezpiecznych roślin. Należy również zakupić zapasy dla nowego psa, takie jak miski na jedzenie i wodę. Ważne jest również przygotowanie klatki dla psa oraz obroży.

Adoptując psa, należy upewnić się, że jest on zdrowy i zaszczepiony przed zabraniem go do domu. Poproś w schronisku lub grupie ratowniczej o wcześniejsze dokumenty dotyczące zdrowia. Powinieneś także porozmawiać z przybranymi właścicielami psa, aby poznać jego osobowość i zwyczaje. Nie możesz jednak zagwarantować, że pies będzie zachowywał się tak, jak oczekiwałbyś tego w swoim domu.

Zdobycie nowego psa

Pierwsze kilka dni po zdobyciu nowego psa będzie trochę szorstkie. Twój nowy pies będzie prawdopodobnie trochę przestymulowany i będzie się zachowywał dziwnie. Będzie również chciał zbadać swoje nowe wykopaliska i zapachy. To może sprawić, że będzie podatny na wypadki lub choroby. Jednak czas ten minie i Twój nowy pies się uspokoi.

Najważniejsze, co możesz zrobić, to być cierpliwym wobec nowego psa. Pozwól mu przyzwyczaić się do nowego domu i ustalić rutynę. Nowy pies będzie potrzebował czasu, aby związać się ze swoim nowym właścicielem. Może nawet chcieć cię unikać lub próbować się przed tobą ukryć przez jakiś czas. W tym czasie nie popychaj go do interakcji z Tobą. Pozwól mu przyjść do ciebie tylko wtedy, gdy jest gotowy do interakcji. Zacznij od neutralnych interakcji, takich jak karmienie go i zabieranie do łazienki.

W ciągu pierwszych trzech miesięcy pies powinien zadomowić się w Twoim domu. Stanie się bardziej komfortowy i pewny siebie w stosunku do Ciebie i Twojej rodziny, a także będzie miał ogólne poczucie porządku. Jednak niektóre psy nadal będą wykazywać problemy z zachowaniem, więc musisz być cierpliwy wobec swojego nowego pupila.

Pierwsze kilka miesięcy z nowym psem

Podczas pierwszych kilku miesięcy z nowym psem, Twój nowy pupil będzie doświadczał różnych normalnych zachowań szczenięcych. Będą one zestresowane nowym środowiskiem, więc postaraj się być cierpliwy i spokojny. Spodziewaj się kilku wypadków i chorób. Ale gdy pies przyzwyczai się do ciebie, w końcu będzie zachowywał się bardziej jak jego dawne ja.

Po pierwsze, stwórz rutynę. Rutyna może być tak prosta, jak odkładanie miski z jedzeniem o tej samej porze każdego dnia. Możesz nawet ustalić harmonogram spacerów i karmienia. W ten sposób możesz zacząć wiązać się ze swoim nowym przyjacielem. Przygotuj również swój dom z zaopatrzeniem dla psa.

Po trzech miesiącach z nowym psem, Twój nowy przyjaciel powinien zadomowić się w Twoim domu. To właśnie w tej fazie powinieneś rozpocząć socjalizację i szkolenie psa. Pomoże to nowemu psu poczuć się komfortowo i pewnie w Twoim domu. Będzie również czuł się bardziej komfortowo w towarzystwie innych psów.

Podczas pierwszych kilku miesięcy po adopcji ważne jest, aby być konsekwentnym w codziennej rutynie i szkoleniu. Bądź konsekwentny w swoich planach karmienia i ćwiczeń, i upewnij się, że Twój pies dostaje wystarczająco dużo odpoczynku. Zacznij od pracy nad podstawowymi komendami szkoleniowymi, takimi jak siad i zostań. Pamiętaj, aby dawać jasne wskazówki i nagradzać psa za ich przestrzeganie.

Wsparcie poadopcyjne

Celem tego badania było sprawdzenie, czy adoptujący otrzymują wsparcie poadopcyjne po adoptowaniu psa ze schroniska. W badaniu wykorzystano wywiady telefoniczne i ankiety internetowe, aby zebrać dane od adoptujących w różnych momentach po adopcji. Odpowiedzi zostały przeanalizowane przy użyciu standardowego kwestionariusza opracowanego przez zespół badawczy.

Wsparcie dla nowych adoptujących jest niezbędnym elementem udanej adopcji, zwłaszcza w przypadku dorosłych psów o niepożądanych zachowaniach lub problemach rozwojowych. Krótkie sesje szkoleniowe prawdopodobnie nie rozwiążą tych problemów w środowisku schroniska, a ciągłe szkolenie i wsparcie behawioralne będzie sprzyjać bardziej pozytywnym relacjom między psem a nowymi właścicielami.

Adoptujący, którzy otrzymują wsparcie poadopcyjne, częściej zatrzymują swojego pupila. Badanie wykazało również, że adoptujący, którzy szukają porady, byli trzy razy bardziej skłonni do zatrzymania swojego zwierzaka niż ci, którzy tego nie robili. Liczba psów, które zostały zwrócone do schronisk z powodów behawioralnych, jest znacznie niższa u adoptujących, którzy otrzymali wsparcie poadopcyjne.

Istnieje kilka usług wsparcia poadopcyjnego oferowanych przez schroniska dla zwierząt. Usługi te obejmują wsparcie dla adoptujących i adoptowanych dzieci do 21 roku życia. Niektóre z tych organizacji zapewniają nawet połączenia między rodzicami, miesięczne grupy wsparcia i ciągłe szkolenia dla rodziców adopcyjnych.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *