Jak powinien wyglądać kojec dla psa?

Kojec dla psa może być bardzo pomocnym narzędziem do utrzymania bezpieczeństwa psa w domu, a istnieje wiele rodzajów dostępnych do wyboru. Niektóre z tych kojców są wykonane z metalowego drutu, podczas gdy inne są wykonane z formowanego plastiku lub drewna. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wzrost i rozmiar psa przy wyborze idealnego kojca.

Cechy

Kojce dla psów to doskonały sposób na wyszkolenie szczeniaka, aby pozostał na swoim miejscu. Stanowią również świetne miejsce dla Twojego psa do spania, zabawy i relaksu. Niektóre kojce posiadają przegrody, które pozwalają na stworzenie idealnej wielkości przestrzeni dla Twojego psa. Dodatkowo kojce dla psów są doskonałym miejscem do wykorzystania, jeśli masz gości, którzy boją się zwierząt.

Kojce dla psów mogą posiadać różne funkcje, takie jak drzwi i podstawa. Niektóre są zaprojektowane tak, aby pomieścić miskę z wodą, podczas gdy inne mają służyć jako dom dla psa. Podstawa i podłoga kojca dla psa może być również wykonana ze sztywnego materiału, który zapobiega kopaniu przez zwierzę dziur lub tuneli.

Niektóre z najlepszych kojców dla psów wykonane są z wytrzymałej plastikowej skorupy. Są one również wyposażone w zatrzask drzwi dla bezpieczeństwa. Przenośne kojce są dostępne w sześcio- lub ośmiopanelowych wzorach. Niektóre są wodoodporne i mają łatwe do czyszczenia nylonowe dna. Niektóre są wyposażone w siatkową pokrywę.

Kojce dla psów z wieloma panelami są świetne dla dużych psów i mogą być używane wewnątrz lub na zewnątrz. Niektóre nawet składają się do przechowywania lub łatwego transportu. Należy jednak pamiętać, że te opcje nie są idealne dla agresywnych żuli.

Rozmiar

Rozmiar kojca dla psa jest ważnym czynnikiem. Większe kojce dla psów dadzą Twojemu psu więcej wolności, podczas gdy mały będzie trzymał go w zamknięciu. Kojec dla psa jest również przydatny przy wprowadzaniu starszego psa do nowego szczeniaka. Często starsze psy nie tolerują szczeniaków bardzo dobrze. Kojce dla psów pozwolą im się odseparować, dopóki nie przyzwyczają się do siebie.

Kojec dla psa wykonany jest z lekkich, cienkich prętów lub drążków, które łatwo się ze sobą łączą. Dzięki temu możesz ustawić kojec dla psa bez żadnych narzędzi czy podłogi. Zajmuje to również niewiele czasu na montaż. Chociaż wskazane jest, aby upewnić się, że twój nowy pies pozostanie w swoim kojcu przez kilka godzin na raz, nie zaleca się pozostawiania psa w nim przez dłuższy czas. Może to prowadzić do złych nawyków i znudzenia.

Kojec dla psa powinien mieć wysokie boki, aby uniemożliwić zwierzętom wydostanie się na zewnątrz. Ogólnie rzecz biorąc, wystarczy ogrodzenie o wysokości 6 stóp lub wyższe. Jednak psy, które potrafią się wspinać, znajdą sposób, aby przeskoczyć przez ogrodzenie. Wysokość kojca dla psa odgrywa również ważną rolę w zapewnieniu cienia dla psa w gorące dni.

Oprócz rozmiaru, powinieneś również wziąć pod uwagę rasę swojego psa. Niektóre rasy są małe i wymagają mniejszego kojca.

Materiał

Kojec dla psa służy do ograniczania psa, gdy nie ma Cię w domu. Dzięki temu Twój pies nauczy się zachowywać, gdy masz gości i może zapobiec skakaniu na ludzi. Możesz wprowadzić do kojca koc, smakołyki lub zabawki, aby zapewnić mu rozrywkę i stymulację. Zawsze upewnij się, że Twój pies nie jest pozostawiony w kojcu przez długi czas, ponieważ może to spowodować złe nawyki i nudę.

Istnieją trzy podstawowe rodzaje kojców dla psów: metalowe, plastikowe i siatkowe. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Zastanów się, który typ jest najlepszy dla Twojego psa i Twojego budżetu. Na przykład kojce z siatki są lekkie i można je łatwo transportować. Są jednak trudniejsze do czyszczenia niż kojce metalowe.

Rozmiar kojca powinien być odpowiedni do wielkości Twojego psa. Upewnij się, że jest wystarczająco duży, aby pies mógł wygodnie stać. Musisz również wziąć pod uwagę przyszły wzrost swojego psa. W ten sposób będziesz mógł wprowadzić zmiany, jeśli Twój pies będzie rósł szybciej niż byś chciał.

Materiały na kojec dla psa powinny być trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Wiele domów dla psów, które są produkowane w Chinach, są wykonane z niskiej jakości azjatyckiego miękkiego drewna, które nie wytrzymuje naszego klimatu. Co więcej, kilka ostatnich skandali wzbudziło pytania o bezpieczeństwo produktów wyprodukowanych w Chinach. Dodatkowo, niektóre z tych chińskich domów dla psów mogą być wykonane z plastiku, który emituje lotne związki organiczne i ma słabe właściwości termoizolacyjne.

Koszt

Koszt kojca dla psa zależy od wielkości i rodzaju, jaki zakupisz. Istnieją pewne bardzo podstawowe budy dla psów, które kosztują kilkaset dolarów, ale bardziej rozbudowane budy mogą kosztować kilka tysięcy dolarów. Ten koszt będzie również obejmować koszt ogrodzenia, który oddziela psy od siebie.

Podstawowy zestaw ogrodzenia elektrycznego pochodzi z wystarczającą ilością drutu do ogrodzenia ćwierć akra. Zestaw zawiera również obrożę i nadajnik. Możesz kupić zestawy rozszerzenia, aby pokryć większy plac około jednego akra, które mogą dodać kolejne 50 dolarów do 100 dolarów. Dodatkowo, będziesz potrzebował dodatkowych obroży, jeśli masz więcej niż jednego psa.

Wybieg dla psów może być tymczasową lub stałą konstrukcją. Koszt wybiegu dla psów zależy od wielkości i użytych materiałów. Podstawowy kojec dla szczeniąt może kosztować zaledwie 50-80 dolarów, ale nie jest tak bezpieczny jak w pełni ogrodzony wybieg dla psów. Dla bardziej trwałej struktury, galwanizowanej stali wybiegu psa może kosztować w dowolnym miejscu od 300 do 800 dolarów.

Inną opcją jest zakup drewnianego ogrodzenia dla psów. Jest to dość niedrogie, ale będzie wymagać dodatkowej pracy, takich jak malowanie lub barwienie. Średni koszt drewnianego ogrodzenia dla psów wynosi od 10 do 26 dolarów za stopę liniową, co obejmuje materiały i pracę.

Bezpieczeństwo

Pióro dla psów jest doskonałym sposobem, aby utrzymać psa zawarte. Zapobiega on ucieczce psa przez otwarte drzwi i pomaga nauczyć psa zachowania spokoju w pobliżu ludzi. Ponieważ psy często się ekscytują, gdy widzą kogoś nowego, ważne jest, aby trzymać je w kojcu dla psów, aby nie podskoczyły i nie zraniły kogoś.

Kojce dla psów mogą być wykonane z różnych materiałów. Niektóre są wykonane z plastiku, a inne z metalu. Każdy z nich ma inne zalety i wady. Upewnij się, że wybierzesz taki, który będzie odpowiedni do wielkości i wagi Twojego psa. Upewnij się również, że sprawdzisz jakość kojca dla psa.

Jedną z najważniejszych cech kojca dla psa jest to, że zapewnia on dużo miejsca dla Twojego pupila. Zapobiega również ich dostępowi do niebezpiecznych obszarów lub wypadkom w nieodpowiednich miejscach. Kojec dla psa jest również doskonałym sposobem, aby pomóc Twojemu szczeniakowi w nauce korzystania z nocnika. Jeśli chcesz zabrać swojego psa na kemping, kojec dla psa może znacznie ułatwić ten proces.

Kojce dla psów mogą być używane wewnątrz lub na zewnątrz. Gdy używasz kojca dla psa na zewnątrz, upewnij się, że umieścisz go w miejscu, gdzie jest zacieniony lub ma dostęp do wody.

Wytrzymałość

Kojec dla psa jest niezbędny do utrzymania psa w zamknięciu i z dala od niebezpieczeństw. Dzięki niemu pies nie tylko nie ucieknie, ale także nauczy się zachowywać spokój w pobliżu ludzi, zwłaszcza tych nowych. Zapobiega to również zbytniemu podnieceniu, skakaniu dookoła i zranieniu się.

Jednym z powodów posiadania kojca dla psa jest to, że będziesz chciał być w stanie wprowadzić swojego starszego psa do szczeniaka. Wprowadzanie nowego szczeniaka może być trudnym doświadczeniem, a Twój starszy pies może nie być w stanie znieść emocji. Dzięki posiadaniu kojca, możesz trzymać je oddzielnie, dopóki nie będziesz pewien, że się dogadają.

Kojce dla psów występują w różnych materiałach. Niektóre są wykonane z siatki lub plastiku, podczas gdy inne są wykonane z metalu. Wszystkie trzy materiały mają swoje zalety i wady, a ty będziesz musiał wybrać materiał odpowiedni dla swojego psa. Metalowy kojec lepiej nadaje się do użytku zewnętrznego, ponieważ nie można go łatwo pogryźć lub podnieść. Są one jednak mniej trwałe niż kojce z siatki lub plastiku, więc prawdopodobnie nie są najlepszym wyborem dla szczeniąt lub małych psów.

Jeśli podróżujesz ze swoim szczeniakiem, będziesz chciał wybrać solidny, wytrzymały, regulowany kojec dla psa do użytku wewnętrznego/zewnętrznego. Wytrzymały metalowy kojec dla psa będzie trwał dłużej i będzie bardziej odporny na rdzę niż tani plastikowy. Będziesz także chciał solidne drzwi, które umożliwiają łatwe wejście i wyjście. Idealnie, drzwi będą oceniane do użytku wewnętrznego i zewnętrznego i mają wiele paneli dla elastycznych konfiguracji. Możesz również znaleźć lekkie, trwałe plastikowe opcje, ale nie wytrzymają one silnego żucia.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *