Czy obroże Foresto dla psów są bezpieczne?


Obroże Seresto zawierają imidakloprid

Obroże Seresto zawierają imidakloprid, pestycyd, który nie jest bezpieczny dla zwierząt domowych. Jest to neonikotynoid, co oznacza, że może szkodzić organizmom wodnym. Pestycyd nie jest również bezpieczny dla ludzi, ponieważ powoduje objawy neurologiczne. EPA obecnie bada skutki działania tego pestycydu, ale może to potrwać lata.

Chociaż EPA i FDA badają obroże Seresto pod kątem bezpieczeństwa, firma wydała ostrzeżenie po odkryciu kilku niepożądanych reakcji na produkt. W międzyczasie właściciele zwierząt domowych powinni natychmiast usunąć obrożę i wyrzucić ją w sposób odpowiedzialny. Zamiast wyrzucać, należy zanieść ją do domowego zakładu utylizacji odpadów niebezpiecznych.

Według raportu Midwest Middle for Investigative Reporting, imidakloprid jest szeroko stosowany w produktach do zwalczania pcheł i kleszczy. Jednak łączne stosowanie tych chemikaliów jest niebezpieczne. Oprócz stwarzania irracjonalnego ryzyka dla zdrowia ludzkiego, EPA jest również zaniepokojona wpływem imidaklopridu na zagrożone gatunki.

Flumetryna

Obroża Foresto została wykonana w celu ochrony psów przed pchłami, kleszczami i innymi ektopasożytami przez okres do 8 miesięcy. Aby obroża była skuteczna, należy ją odpowiednio dopasować do zwierzęcia i trzymać na nim przez co najmniej miesiąc przed rozpoczęciem sezonu na pchły i kleszcze. Obroża nie powinna być stosowana u szczeniąt poniżej 7 tygodnia życia oraz u zwierząt z nadwrażliwością na substancję czynną.

Wykazano, że flumetryna i imidaklopryd mają ograniczoną toksyczność dla zwierząt. Nie są teratogenne ani fetotoksyczne u ludzi, ale są rakotwórcze i mogą powodować działania niepożądane u zwierząt. Mimo to, oba związki nie są zalecane do stosowania na zewnątrz.

Imidaklopryd

Składnik imidaklopryd w obrożach Foresto jest pestycydem, który został zakazany w Unii Europejskiej do stosowania na zewnątrz. Ten pestycyd może powodować podrażnienie skóry, zawroty głowy, dezorientację, wymioty i inne objawy u ludzi. Wiadomo również, że powoduje podrażnienie skóry u zwierząt domowych. Ponadto, ten pestycyd może powodować neurologiczne efekty uboczne.

Imidaklopryd jest neurotoksyną, która modyfikuje przekaźnictwo synaptyczne poprzez wiązanie się z nikotynowymi receptorami acetylocholiny w błonie postsynaptycznej owadów. Powoduje to trwałą depolaryzację i paraliż, a następnie śmierć pasożytów. Obroża zawiera dwie substancje aktywne, z których jedna uwalniana jest w sposób ciągły z obroży, dzięki czemu stężenie insektobójcze utrzymuje się na powierzchni ciała zwierzęcia przez cały okres skuteczności.

Aktywne składniki Foresto są włączone w matrycę polimerową, dzięki której jest ona wodoodporna i bezzapachowa. Technologia ta umożliwia ciągłe uwalnianie składników aktywnych, aby zabić pchły i zapobiec ponownej inwazji przez okres do 8 miesięcy. Ta metoda dostarczania insektycydu jest unikalna, dzięki czemu producent może zastosować niską dawkę substancji czynnej, co zapobiega podrażnieniu skóry psa.

Imidaklopryd ma szeroki margines bezpieczeństwa

Chociaż EPA nie orzekła o bezpieczeństwie stosowania imidakloprydu w obrożach Foresto dla psów, producent utrzymuje, że insektycyd jest bezpieczny dla psów. Jego właściwości wiążące receptory owadów sprawiają, że jest mniej toksyczny dla kłów niż inne insektycydy. Ale mimo to, należy pamiętać, że istnieją pewne środki ostrożności, które powinny być przestrzegane podczas stosowania środka owadobójczego i nie należy używać tej obroży w miejscach, gdzie występuje woda.

Wśród najważniejszych czynników przy wyborze odpowiedniego środka owadobójczego dla psa jest margines bezpieczeństwa. Podczas gdy systemowe środki chemiczne mają wysokie ryzyko wywołania niepożądanych reakcji u zwierząt, obroże te mają szeroki margines bezpieczeństwa, ponieważ wystarczy spryskać zwierzę, aby osiągnąć dawkę śmiertelną. W przeciwieństwie do produktów systemowych, obroże te nie wymagają ukąszenia kleszcza, aby dostarczyć środek owadobójczy.

Imidaklopryd może powodować deficyty neurologiczne

Obroże Seresto to plastikowe obroże dla zwierząt domowych, które zostały osadzone w pestycydach w celu zabicia pcheł, kleszczy i wszy. Składniki tych obroży zawierają imidakloprid i flumetrynę, z których oba są neurotoksycznymi insektycydami. Te chemikalia są znane z tego, że powodują problemy neurologiczne, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, a nawet drgawki.

Jeśli uważasz, że Twój pies cierpi z powodu toksyczności imidakloprydu, jak najszybciej udaj się do lekarza weterynarii. Lekarz zapyta Cię o wszelkie objawy, które zauważyłeś u swojego psa i prawdopodobnie przeprowadzi pełne badanie fizykalne. Lekarz weterynarii wykona również badania krwi i moczu, aby ustalić przyczynę dolegliwości i zakres uszkodzeń. Dodatkowo, lekarz weterynarii prawdopodobnie zleci dokładną kąpiel, aby usunąć wszelkie pozostałości toksyn z sierści psa.

Chociaż imidakloprid nie jest toksyczny dla ludzi, może powodować problemy neurologiczne u psów noszących obrożę Foresto. Pestycyd ten może powodować drgawki i śpiączkę u niektórych psów. Chociaż ryzyko jest niewielkie, jest realne. Zagrożenia są większe u małych psów i szczeniąt.

Obroża Seresto powoduje problemy skórne

U psa może wystąpić reakcja alergiczna na obrożę Seresto. Ten miejscowy pestycyd jest stosowany u psów w celu zapobiegania pchłom i kleszczom, ale może powodować problemy skórne u niektórych psów. W tym artykule przyjrzymy się możliwym przyczynom tych reakcji oraz temu, jak możesz chronić swojego psa przed Seresto.

W niektórych przypadkach obroża Seresto powoduje problemy skórne i powinna zostać usunięta, jeśli zauważysz któryś z tych objawów. Jeśli u Twojego psa wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy zdjąć obrożę i skonsultować się z lekarzem weterynarii. Lekarz weterynarii może przepisać lek przeciwhistaminowy lub maść do stosowania miejscowego, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Agencja Ochrony Środowiska nie wycofała obroży Seresto, ale podjęła działania po zgłoszeniu obaw przez właścicieli zwierząt. Zgłoszono, że produkt może powodować poważne problemy skórne u psów. Podczas gdy Elanco twierdzi, że produkt jest bezpieczny dla zwierząt, wielu właścicieli zwierząt domowych skarżyło się online na problemy z obrożą. Skargi te obejmują od wymiotów do utraty apetytu, wysypki i drgawki.

Biegunka

Amerykańska podkomisja Izby Gospodarczej i Polityki Konsumenckiej wezwała niedawno do tymczasowego wycofania obroży Seresto, mówiąc, że mogły one zabić tysiące zwierząt domowych i zranić wiele innych. Przewodniczący podkomisji, przedstawiciel Raja Krishnamoorthi z Illinois, mówi, że jego zdaniem rzeczywista liczba zgonów i obrażeń jest znacznie wyższa niż ta, którą zgłoszono do EPA. Ponadto wielu konsumentów nie zgłasza incydentów do EPA, co utrudnia właścicielom zwierząt domowych uzyskanie informacji potrzebnych do podjęcia świadomych decyzji.

Chociaż niektórzy właściciele zwierząt zgłosili poważne skutki uboczne stosowania obroży Foresto dla psów, większość przypadków dotyczyła żucia obroży przez zwierzę. Inne zgłaszane efekty uboczne obejmowały problemy trawienne i oddechowe, a także zaburzenia skóry. O ile substancje chemiczne zawarte w obrożach nie są szkodliwe, o tyle plastikowe obroże są szkodliwe. Z tego powodu kluczowe jest dokładne czytanie etykiet producenta.

Lethargy

Obroże dla psów Seresto i Lethargy zawierają dwie substancje chemiczne powiązane z poważnymi problemami zdrowotnymi u psów. Agencja Ochrony Środowiska, która reguluje większość produktów przeciw pchłom i kleszczom, powiązała te dwie substancje chemiczne z ponad 1 700 zgonami zwierząt domowych oraz 75 000 urazami i chorobami. Chociaż ta liczba może być zaniżona, to nadal jest to bardzo wysoka liczba. Produkty są produkowane przez Bayer i Elanco i są dostępne w wielu sklepach detalicznych, w tym w Wal-Mart.

Podczas gdy Elanco sprzedało ponad 25 milionów obroży w USA, firma nadal stoi przy swoich produktach i twierdzi, że nie ma medycznych podstaw do wycofania produktu. Dzieje się tak pomimo faktu, że ponad 80 organów regulacyjnych na całym świecie dokonało przeglądu produktów firmy.

Podrażnienie skóry

Obroże Seresto dla psów zostały powiązane z reakcjami alergicznymi i podrażnieniem skóry. Zawierają one imidakloprid, pestycyd, który powoduje zawroty głowy, dezorientację, a nawet wymioty u ludzi i może powodować podrażnienie skóry u psów. Składnik ten jest zakazany w Unii Europejskiej do stosowania na zewnątrz. Zgodnie z dokumentem rejestracyjnym produktu Seresto, składnik ten może powodować łagodne podrażnienie i swędzenie skóry i nie powinien być stosowany na skórę psa.

Jeśli u psa wystąpi jakiekolwiek podrażnienie skóry, należy zdjąć obrożę i odczekać co najmniej 24 godziny przed ponownym zastosowaniem. Może to dotyczyć młodych szczeniąt i psów, które są wrażliwe na leki. Lekarz weterynarii może pomóc w ustaleniu właściwego leczenia dla Twojego psa.

Heartworm

Obroże Foresto dla psów to łatwy sposób na zapobieganie chorobom wywołanym przez nicienie sercowe u Twojego psa. Obroże te wykonane są z naturalnej wołowiny i chronią serce Twojego psa przed larwami nicieni sercowych. Są one również skuteczne w zabijaniu dorosłych robaków. Prewencja Heartworm jest ważna dla psów przez cały rok, zwłaszcza w obszarach takich jak San Diego.

Obroże Foresto zawierają dwa główne składniki: imidakloprid i flumetrynę. Imidaklopryd działa poprzez wiązanie się z nikotynowymi receptorami acetylocholiny na błonie postsynaptycznej, natomiast flumetryna hamuje kanały sodowe. Razem, te dwa składniki są bardzo skuteczne w zwalczaniu różnych owadów, w tym larw nicieni sercowych i pcheł.

Seresto to obroża przeciwpasożytnicza, która jest bezpieczna dla psów i kotów w każdym wieku. Zawiera połączenie substancji chemicznych Imidacloprid i flumetryna, które są skuteczne w walce z pchłami, kleszczami i innymi pasożytami. Zapewnia również pośrednią ochronę przed chorobami przenoszonymi przez kleszcze. Obroża Seresto może być stosowana przez szczenięta już od 7 tygodnia życia oraz psy w ciąży.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *