Bear Coat Shar Pei – odmiana rasowa

Bear Coat Shar-Pei uważane są za podrasę rodziny Sharpei. Są rasą średniej wielkości, która ma krótkie i szorstkie płaszcze. Oto kilka rzeczy, które warto wiedzieć o tej rasie. Potrzebuje bardzo specjalnej osoby do opieki nad nim.

podrasa rodziny sharpei

Shar-pei to rodzina psów z kilkoma podrasami. Nazwa oznacza w języku mandaryńskim “piaskową skórę”, a rasę wyróżnia szorstka sierść. American Kennel Club uznaje dwie dopuszczalne długości sierści dla shar-pei. Włosy zazwyczaj stoją prosto wzdłuż głównego tułowia i leżą bardziej płasko wzdłuż kończyn i ogona.

Oprócz pomarszczonej sierści, shar-pei wyróżnia się głową i szyją przypominającą hipopotama. Ma też długi, gruby, okrągły ogon z małymi nozdrzami. Ta rasa psów ma niepowtarzalny wygląd i często jest dobrym wyborem dla osób, które kochają psiego towarzysza.

Shar-pei to starożytna rasa psów rodowodowych pochodząca z południowych Chin. Jest oddanym członkiem rodziny i znany jest z silnych instynktów stróżowania. Rasa ta jest dobrym wyborem dla małych rodzin i będzie dobrze współpracować z innymi zwierzętami.

Shar-pei został wyhodowany pierwotnie jako pies stróżujący do ochrony zwierząt gospodarskich. Jego wyostrzony zmysł węchu i słuchu pozwala mu ostrzegać właścicieli przed intruzami lub dziką zwierzyną. Chociaż nie jest szczególnie towarzyski, po socjalizacji dogaduje się z innymi psami.

Shar-peis wymaga niewielkiej pielęgnacji poza cotygodniowym szczotkowaniem. Kąpiel jest konieczna tylko co kilka miesięcy, a pies powinien być dokładnie wysuszony. Mają tendencję do lekkiej nadwagi i w razie potrzeby powinny być karmione zbilansowaną dietą z ograniczeniem kalorii. Powinny być również szczotkowane co tydzień i sprawdzane pod kątem oznak infekcji.

pies średniej wielkości

Sierść niedźwiedzia Shar Pei to wyjątkowa i urocza rasa psów. Wielu właścicieli kocha tę rasę za jej wyjątkowe dziwactwa i kochającą osobowość. Niektórzy właściciele porównują nawet wygląd tego psa do wyglądu dziecka niedźwiedzia. Ale, zanim dostaniesz niedźwiedzia płaszcz Shar Pei szczeniaka, ważne jest, aby zrozumieć jego zdrowie i potrzeby opieki.

Shar Pei o niedźwiedzim umaszczeniu jest wspaniałym towarzyszem dla rodziny, ale nie jest to dobry wybór dla osoby, która po raz pierwszy decyduje się na posiadanie psa. Może być małomówny i zaborczy i nie dogaduje się dobrze z innymi psami. Z tego powodu nie jest zalecany dla rodzin z małymi dziećmi.

Shar Pei jest inteligentnym i kochającym psem. Ale mogą być uparte jako dorośli, a ty musisz być cierpliwy i konsekwentny w szkoleniu ich. Shar Pei nie reagują szybko na ostre metody szkolenia, więc należy poświęcić im trochę czasu i być stanowczym, ale życzliwym. Shar Pei nie lubią być ograniczane, co może być problemem podczas ich pielęgnacji.

Jeśli szukasz psa średniej wielkości, Shar Pei o niedźwiedziej sierści to dobry wybór. Psy te są świetnymi stróżami i bardzo chronią swoich właścicieli. Uważa się, że pochodzą z Chin, choć nie ma żadnych pisemnych zapisów dotyczących pochodzenia tej rasy. Ich tradycyjne wykorzystanie jako psów bojowych doprowadziło do prawie całkowitego wyginięcia rasy na początku XX wieku.

a dog with a short, harsh coat

The Wirehaired Pointing Griffon has a short, harsh coat and is known as the supreme gundog. Jego sierść składa się z trzech warstw, podszerstka, wełnistej sierści wierzchniej i charakterystycznych kłaczków. Ten typ sierści jest bardzo odporny na warunki atmosferyczne i czyni go świetnym towarzyszem polowań.

Niektóre psy mają podwójną sierść, gęstą sierść zewnętrzną i miękki, lekki podszerstek. Ten typ sierści jest podobny do puchu ptaków, gdzie pod większymi piórami wyrasta cienki podszerstek. Psy o długiej sierści prezentują najbardziej dramatyczne fryzury, ale muszą być regularnie pielęgnowane. Aby utrzymać ten wygląd, właściciele często strzygą psa na szczeniaka.

Pies o długiej, szorstkiej sierści jest trudniejszy w pielęgnacji. Niektóre z tych psów mają sierść, która zrzuca się bardziej niż inne. Niektóre psy mają jednak podwójną sierść i są łatwiejsze w utrzymaniu. Niektóre rasy z podwójną sierścią wydzielają zapach z powodu naturalnych olejków do ciała.

problemy zdrowotne

Niektóre z problemów zdrowotnych, na które mogą cierpieć Shar-Pei o niedźwiedziej sierści, to gorączka i infekcje uszu. Ich skóra jest również podatna na nieprawidłowy rozkład białek. Mogą rozwijać naturalnie nadmiar skóry w oczach, co może ostatecznie uszkodzić rogówkę. Niektóre bear coat Shar-Peis mogą mieć również niedobór hormonów tarczycy. Aby zapobiec każdemu z tych problemów zdrowotnych, należy zadbać o odpowiednią pielęgnację i higienę.

Psy Shar-Pei o niedźwiedziej sierści wymagają codziennego szczotkowania. Należy je szczotkować przy użyciu bezpiecznej dla psów szczoteczki i pasty do zębów. Regularne szczotkowanie zapobiegnie przyszłym problemom zdrowotnym, takim jak choroby zębów. Ponadto, powinny mieć regularnie czyszczone uszy. Utrzymanie ich uszu w czystości zmniejszy również szanse na rozwój infekcji ucha.

Innym problemem zdrowotnym dla Shar-Peis o niedźwiedzim umaszczeniu jest otyłość. Otyłość u psów wpływa na ich mobilność i ogólny stan zdrowia. Stan ten powoduje również nadprodukcję ropy w organizmie, co może powodować infekcje skóry. Poza tym, Shar-Peis o niedźwiedzim umaszczeniu wymaga regularnej pielęgnacji, aby jego skóra była zdrowa i pozbawiona zmarszczek.

Właściciele psów powinni wybrać dla swojego Bear Coat Shar-Pei wysokiej jakości karmę. Rasa ta może być bardziej podatna na alergie skórne, dlatego najlepiej wybrać markę premium z prawdziwym białkiem mięsnym. Unikaj kurczaka w karmie dla psów, ponieważ może on wywołać reakcję alergiczną. Ponadto ważne jest, aby unikać wszelkich dodatków do żywności. Zamiast tego, wołowina, indyk, jagnięcina i dziczyzna to niektóre dobre wybory.

koszt

Koszt odmiany rasy Shar Pei bear coat zależy od kilku czynników. Należą do nich wielkość, zdrowie i kolor. Te psy są podatne na problemy zdrowotne niż inne rasy psów, więc ważne jest, aby kupić szczeniaka od hodowcy, którego znasz i ufasz, i który może zapewnić odpowiednie papiery i dokumentację zdrowia psa. Inną opcją jest zakup psa z ratowania, co ma kilka zalet, w tym obniżone ceny, a korzyść z zapewnienia psa w potrzebie z domu stałego.

Misiowe płaszcze są bardzo kochane i wierne swoim właścicielom. Potrzebują regularnych ćwiczeń, ale nie wymagają intensywnego ruchu. Nie są jednak idealne dla rodzin, które nie są zaznajomione z psami. Mogą być stojące i zaborcze na swoim terytorium i nie dogadują się dobrze z innymi zwierzętami domowymi.

Cena odmiany rasy Shar Pei o niedźwiedzim umaszczeniu wynosi zazwyczaj od 750 do 1800 dolarów. Jest to niższa cena niż cena typowego Shar Pei, który może kosztować nawet 3000 dolarów w USA. Jeśli szukasz towarzysza, regularny Shar Pei jest znacznie lepszym wyborem.

temperament

Niedźwiedzia sierść u Har Pei jest cechą, która czyni go tak atrakcyjnym dla wielu właścicieli. Sierść ta ma dwa wyraźne składniki: mucynę i olej. To połączenie było pierwotnie przydatne do walki. Inne cechy niedźwiedziego płaszcza Shar Pei to małe uszy i bardziej okrągłe oczy. Ogon jest okrągły. Temperament tej rasy jest mieszanką temperamentów.

Bear Coat Shar Pei wymaga rutynowych ćwiczeń i stymulacji umysłowej. W starożytnych Chinach Bear Coat Shar Pei był psem stróżującym i pasterskim. Shar Pei o niedźwiedzim umaszczeniu jest niezwykle inteligentnym i aktywnym psem. Bez odpowiedniej ilości ćwiczeń, rasa ta może rozwinąć poważne problemy behawioralne i stać się destrukcyjna.

Shar Pei o niedźwiedziej sierści może być doskonałym psem rodzinnym. Jednak jeśli jesteś początkujący w posiadaniu psa, ta rasa nie jest dla Ciebie. Może być trudnym psem do wyszkolenia i może nie być dobrym wyborem dla rodzin z małymi dziećmi. Niedźwiedź Coat Shar Pei może być ochronny dla swojej rodziny, ale może być obojętny z nieznajomymi. Ponadto, rasa ta nie dogaduje się dobrze z innymi psami.

Bear Coat Shar Pei Psy są niezwykle inteligentne, ale wymagają dużo pracy. Bez odpowiedniego szkolenia i socjalizacji, psy te mogą rozwinąć problemy behawioralne i wymagają stałej opieki. Socjalizacja powinna rozpocząć się wcześnie i trwać przez całe życie psa.

Podobne tematy

Total
0
Shares
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *